ROSACEA (RŮŽOVKA)

Věděli jste, že ... Demodex může být jednou z hlavních příčin růžovky?


CO JE ROSACEA?
Jedná se o chronické zánětlivé kožní onemocnění charakterizované kožními lézemi postihujícími zejména tváře, oblast čela a nosu, dále bradu a krk. Kožní změny jsou dlouhodobé a obvykle se objevují jako zarudlé hrudky, vyzařující pustuly, erytém nebo telangiektázie, někdy s edémem.

Příčina růžovky je složitá a není zcela jasná, ale většina vědců se domnívá, že toto onemocnění je způsobeno kombinací faktorů, jako je napadení roztoči Demodex a doprovodné bakteriální infekce, prodloužená vazodilatace (poruchy vazomotorických nervů), některá autoimunitní onemocnění, endokrinní poruchy, gastrointestinální poruchy (včetně přítomnosti Helicobacter Pylori), znečištění, chemikálie, detergenty, kosmetika (zejména ty s obsahem alkoholu). Vzhled pokožky se navíc může zhoršit v důsledku: pikantní koření a tučných jídel, konzumace alkoholu, emoce, vnější faktory prostředí, tj. Vysoké a nízké teploty, vítr a slunce.

Rosacea a akné vulgaris.
JAKÝ JE ROZDÍL?

Klinický obraz a věk pacienta hrají zásadní roli při stanovení diagnózy. Rosacea se nevyskytuje během puberty, ale postihuje zralé lidi, nejdříve se může objevit ve druhé dekádě života. Na druhé straně je akné vulgaris charakterizováno výskytem lidí v období dospívání a souvisí hlavně s obdobím puberty a změnami hormonální rovnováhy, včetně zvýšené produkce kožního mazu. V obou případech kožní léze obvykle postihují obličej, ale mohou se objevit i na jiných místech. Vlastní proces obou nemocí je tvorba bakteriálních zánětů kůže.

Výše uvedené faktory a doprovodné snížení imunity těla vytvářejí ideální podmínky pro množení roztočů Demodex. U zdravých lidí mohou být jedinci Demodexu přítomni v malém množství, aniž by představovali jakoukoli hrozbu a aniž by způsobovali jakékoli příznaky. U nemocných lidí se však vyskytují ve velkém počtu, rychle se množí a mohou se snadno rozšířit do dalších částí těla.

Tyto mikroorganismy mohou být velmi obtěžující a vybírat svou daň na svých hostitelích. Nacházejí se téměř všude, cestují s prachem, takže je těžké se jim vyhnout. Dalo by se říci, kde jsou lidé - je tam Demodex. Demodexové se vyhýbají slunečnímu světlu, protože jim škodí, ale mají rádi teplo. Jejich největší aktivitu můžeme pozorovat na přelomu jara, léta a začátku podzimu. To však neznamená, že nejsou v chladném období nebezpečné.

OŠETŘENÍ A PÉČE O KŮŽI

Celkový zdravotní stav má významný dopad na průběh terapie, její trvání a konečný výsledek. Během léčby bychom se měli starat o celkové zdraví, posilovat imunitu těla a zdravou výživu. K odstranění roztočů používáme sírovo-zinkovou mast ZZ a krém XFML s unikátním složením čínských bylin a obsahem metronidazolu. Roztoči nemají konečník, takže se nemohou vyprázdnit. Celý obsah jídla a v něm přítomné bakterie se rozkládají na kůži spolu s mrtvým roztočem, což způsobuje zánět. Metronidazol odstraňuje záněty, směs bylin a sublimované síry jsou jedem pro demodikózu, zinek posiluje a zlepšuje stav pokožky. K přirozenému zvýšení obranyschopnosti organismu můžeme použít med Manuka, který vykazuje mimo jiné baktericidní účinek. Přípravky obsahující semena Psyllium a jitrocelovou slupku nám pomohou očistit tělo od toxinů. Pravidelné odkyselení organismu bude zajištěno užíváním jedlé sody nebo zásaditého prášku s inulinem, který je k dostání v lékárnách. Terapie musí být účinná a léčba musí být symptomatická a především kauzální.

ROSACEA - OŠETŘENÍ

Každodenní péče o pokožku náchylnou k akné vyžaduje použití vhodné kosmetiky, která neobsahuje škodlivé a dráždivé látky. V případě růžovky je zakázáno odlupovat epidermis křovinami, drsnými rukavicemi nebo abrazivními prostředky. Nedoporučuje se ani ošetření laserem, které silně zahřívá pokožku a může způsobit podráždění. V případě běžného / seboroického akné byste si měli důkladně vyčistit obličej a odblokovat póry, aby měl maz volný vývod. Doporučují se jemné peelingy a očistné kúry. Hydratace pokožky má velký význam, přinese pokožce výraznou úlevu a zklidnění a také poskytne důležité minerály, které pomohou při její regeneraci. K tomu použijeme lněnou masku z lněných semínek vařenou ve vroucí vodě.

Na našem webu najdete spoustu užitečných informací o průběhu onemocnění, jeho léčbě i samotné prevenci. Pro vás jsme vytvořili internetový obchod, kde najdete nejúčinnější přípravky na světě k boji proti roztočům Demodex, k léčbě akné vulgaris, seboroické dermatitidy a rosacey. Námi prodávané krémy a další přípravky jsou nejvyšší kvality, neobsahují steroidy, parabeny ani těžké kovy. Získali obrovskou popularitu po celém světě, zejména v Asii a Spojených státech. Od roku 2011 provozujeme webovou stránku a internetový obchod věnovaný těmto produktům. Naší hrdostí a úspěchem je neustále rostoucí počet lidí, kteří se konečně mohou těšit z krásného vzhledu a zdraví své pokožky.