JAKOU POUŽÍT TERAPII?         

Vše, co byste měli vědět o
léčbě Demodikózy se dozvíte níže uvedeném návodu.


Demodikóza je často zaměňována s jinými kožními chorobami, a proto často zůstává nediagnostikovaná a není řádně léčena. To je problém, protože zhoršující se stav kůže může vést k tvorbě velkých bakteriálních infekcí a dalších chronických kožních onemocnění.

Problémy se stávající léčbou.
Typický model léčby demodexu se často v zásadě neliší od léčby jiných kožních onemocnění. To zahrnuje přípravky proti svědění, tetracyklinová antibiotika, kortikosteroidy a imunosupresiva, která mohou mít pro pacienta závažné důsledky. Tato komplexní léčba může způsobit snížení kožní imunity, zvětšit rozsah problému a vystavit pacienta dalším komplikacím. Dlouhodobé užívání steroidních přípravků může také vést k vytvoření after-steroid-dermatitidy, což je velmi závažné kožní onemocnění a vyžaduje rozsáhlou léčbu. Orální antibiotika jsou navíc při likvidaci roztočů neúčinná - protože demodex není bakterie, a je proto odolný vůči jejich účinkům. Pro pozitivní výsledky léčby lze použít Metronidazol, který pomáhá v boji proti dalším bakteriálním infekcím způsobeným demodexem. Kombinace metod může mít příznivý vliv na stav pokožky.

Léčba demodikózy není rychlý proces. Je to do značné míry způsobeno vývojovým cyklem demodexu, který trvá od 18 do 25 dnů. Léčba by měla být dostatečně dlouhá na to, aby ošetřila všechny fáze vývoje demodexu, aby se zabránilo opětovné kolonizaci kůže. Systematické používání vhodných formulací je pro léčbu důležité.

                                                            Před ošetřením

                                                                                Po ošetření


OŠETŘENÍ DEMODEXU VE SVĚTĚ - EVROPĚ

Tradiční model léčby pacientů lékaři se příliš neliší od modelu používaného při léčbě jiných kožních onemocnění. Terapie zavádí mimo jiné přípravky proti strupovitosti, tetracyklin, antibiotika a kortikosteroidy. Přidání imunosupresivních steroidů k ​​léčbě je zcela neúspěšné a může mít vážné důsledky. Každý další faktor, který snižuje odolnost pokožky, zvyšuje rozsah problému a vystavuje pacienta dalším komplikacím. Dlouhodobé užívání steroidních přípravků může také vést k rozvoji steroidní dermatitidy, která má bohužel vážný průběh a vyžaduje dlouhou a namáhavou léčbu. Je také nesprávné používat orální antibiotika (jako hlavní opatření) k odstranění tohoto roztoče. Demodex není bakterie, a proto je odolný vůči jejich účinkům.

Existuje několik chemikálií, které jsou pro Demodex jedovaté a používají se k léčbě demodekiodózy. Mezi ně patří mimo jiné síra a rtuť. Přípravky s obsahem oxidu siřičitého jsou samozřejmě mnohem bezpečnější než ty se rtutí, protože na kůži nemají tak silný a ponižující účinek. Přípravky podporující ošetření demodexu mohou obsahovat jako pomocnou látku: olej z čajovníku, máty peprné nebo speciálně vybrané bylinky, které budou pro Demodex jedovatou směsí.

OŠETŘENÍ DEMODEXU NA SVĚTĚ - ASIE

Na evropském trhu není mnoho účinných produktů, zatímco asijský trh, přesněji čínský, má širokou škálu produktů pro lidi postižené kožními problémy. Účinných přípravků je stále méně. Mezi vysoce účinné prostředky léčby Demodexu nebo akné patří mimo jiné krém XFML (Xin Fumanling Creme), vítěz mnoha prestižních ocenění, jako je například 14. Salon International Annual Invention Award v Ženevě. Tento produkt je výsledkem několik desetiletí práce mezinárodně uznávaného čínského lékaře - vědce Dr. Qu Kui Zuna. Kvalita produktů XFML je potvrzena mezinárodním certifikátem kvality GMP. XFML krém je chráněn patentem. Je to jediný a jedinečný přípravek s úžasnou účinností při léčbě kožních lézí způsobených Demodexem, stejně jako při léčbě růžovky.


JAKÝ PRODUKT BYSTE SI MĚLI VYBRAT?

Pro dosažení stejného účinku jsou vyrobeny masti ZZ a krém XFML. Největší rozdíl je v tom, že kromě bylin obsahuje krém XFML také metronidazol a mast ZZ nikoli. Někteří lidé (zřídka) mohou reagovat na metronidazol zarudlou svědivou kůží - to není nebezpečné a zmizí, když se užívání přeruší. Pokud k tomu dojde, je lepší použít pouze mast ZZ.
Doporučujeme zahájit léčbu krémem ráno a masti večer. Záleží na každém člověku, který mu vyhovuje. K povolení použijte obojí. Pokud neexistují žádné hodnoty kůže, použijí se značky obou produktů. Pokud je kůže červená - pouze ta, která odpovídá typu pokožky.

*** Večerní aplikace je nejdůležitější.
Další léčivá kosmetika dostupná na našich webových stránkách skvěle doplňuje terapii a je také velmi účinná. Tyto krémy byly v Číně velmi úspěšné a v dalších zemích světa jsou stále oblíbenější. Nyní jsou díky naší službě k dispozici také v Evropě.


JAK POUŽÍVAT ZZ MAST A XFML KRÉM?

Před aplikací si umyjte obličej a ruce teplou vodou a neutrálním mýdlem nebo v nejlepším případě mýdlem na odstraňování roztočů. Otřete si obličej do sucha. (k aplikaci masti pomůže mírně vlhká kůže). Nejjednodušší způsob, jak masti nebo krém aplikovat, je nanést ho malými tečkami na celý obličej prsty a poté vklepat do pokožky. Opravdu není nutné používat mnoho produktů - nestačí. Postup by se měl opakovat 2krát denně, ráno a večer. Večerní aplikace produktu je nejdůležitější.
Během léčby se snažte používat co nejméně kosmetiky.
Při vnějším použití masti vyzkoušejte dalších 5-10 mg vitaminu B2 (riboflavin) 3krát denně současně. Pomoci může jakýkoli produkt, který stimuluje imunitní systém. I když se vaše příznaky zlepší, nepřestávejte s léčbou. Délka léčby Demodex folliculorum je 90 dní a Demodex brevis 120 dní.

Nikdy nepoužívejte společně mast ZZ a krém XFML. Nejlepší je střídavé používání XFML ráno a ZZ večer !!!
Tyto výrobky (krém a mast) lze používat pouze zevně.

JAK DLOUHO MUSÍM pokračovat v léčbě?

To by mělo být prováděno, dokud nejsou všichni roztoči mrtví. To lze posoudit pouze testem. I když příznaky zmizí, neznamená to, že roztoči také zmizí. Pokud léčbu dokončíte dříve, než budou odstraněny všichni roztoči, budou se velmi rychle množit. Léčba může trvat až 5 měsíců, ale výsledky budou ve většině případů vidět mnohem dříve. Trpíte -li svědivou pokožkou, odezní zhruba za měsíc. K eliminaci folliculorum potřebujete léčbu, která pokračuje 90 dní. A 120 dní terapie v případě krátkého roztoče (brevis).
Protože bez testu se nikdy nedozvíte, zda je Demodex přítomen nebo ne, je vhodné provádět léčbu po dobu alespoň 120 dnů, abyste se ujistili, že tam není. Většina roztočů však bude vyřazena již po jednom měsíci.

Důležitá informace !!
Během terapie je třeba se vyvarovat konzumace cukru, alkoholu, kořeněných a tučných jídel. To má velmi významný dopad na stav pokožky a průběh léčby. Nezapomeňte také vypít minimálně 2 l pramenité vody každý den.